CV

Arbetslivserfarenhet (i urval)

Ansvarig digitala tjänster, SBC, september 2019 –

Ansvarig digitala kanaler, PTK, augusti 2015 – september 2019

Webbansvarig/kommunikatör, Folkbildningsrådet, feb 2012 – juli 2015

Webbredaktör/kommunikatör, Lärarförbundet, mars 2007 – jan 2012

Informatör, Svenska kyrkan Vaxholm, jan 2004 – mars 2007

Och utöver dessa arbeten har jag varit sportjournalist och redigerare på tidningen Folket, familjeredaktör och redigerare på Dalarnas tidningar, lärare, musietjänsteman, servitris och personlig assistent.

Utbildning (i urval)

Fil. mag i Kultur, samhälle och mediegestaltning, Linköpings universitet 2002

UGL, Firo AB 2016

Facilitering, Berghs school of communication, 2019

Lämna ett svar